Projektowanie ogrodów

Zieleń pozytywnie wpływa na każdego człowieka. Spędzanie czasu na łonie natury pozwala wyciszyć się i uspokoić. To również świetne miejsce na popołudnia z rodziną czy przyjaciółmi. Mieszkając w mieście, warto pomyśleć o przydomowym ogrodzie. Zielony skwerek musi być odpowiednio  skomponowany, by zachwycał przez cały rok, dlatego najlepiej powierzyć to zajęcie profesjonalnej  firmie, której specjalizacją jest projektowanie ogrodów. Rzeszów to główny obszar naszych działań, jednak zajmujemy się także parcelami w okolicznych miejscowościach.

Na czym polega aranżacja ogrodów?

Rzeszów to jedno z największych miast Polski, nie oznacza to jednak, że musimy z niego wyjeżdżać, żeby pobyć bliżej natury. Warto wykorzystać przestrzeń wokół domu i stworzyć miejsce, w którym domownicy będą mogli się zrelaksować. Projektowanie ogrodów polega na prawidłowym –  harmonijnym, ale i praktycznym – rozmieszczeniu roślin, mebli i innych dodatków.  Projektowanie ogrodów składa się z kilku etapów. Na początku dokładnie obejrzymy teren,  zmierzymy go i sporządzimy wstępny szkic. Wykonamy także pełną dokumentację fotograficzną.  Podczas spotkania koncepcyjnego przedstawimy możliwe warianty, spośród których klient wybiera  jeden oraz wspólnie zdecydujemy, jakie gatunki roślin mają znaleźć się w ogrodzie. Spotkanie odbywa  się w naszym biurze projektowania ogrodów (Rzeszów). Na spotkanie warto zabrać ze sobą mapę  geodezyjną lub inne opracowania, które mogą dostarczać informacji istotnych dla tworzenia  projektu. Kolejny krok to sporządzenie projektu koncepcyjnego. Obejmuje on uproszczony szkic  ogrodu, na którym zaznaczony jest podział na strefy użytkowe oraz układ roślin i innych elementów  wystroju. To również czas na wprowadzenie ewentualnych poprawek. Następnie na podstawie tych  wytycznych stworzymy wizualizację. Ostatnim etapem będzie narysowanie szczegółowego projektu  wraz z wykazem materiałów i kosztorysem. W projekcie szczegółowym określone są m.in. rodzaj  nawierzchni, podział funkcjonalny, zestawienie roślin, szkic systemu nawadniania oraz elementy,  takie jak skalniaki czy oczka wodne.

Co wchodzi w zakres naszych usług ogrodniczych?

Głównym zadaniem naszej firmy jest oczywiście aranżacja ogrodów. Rzeszów i okoliczne miejscowości to tereny, na których wykonujemy nasze projekty. Tworzymy aranżacje w oparciu o  szeroką wiedzę na temat sadzenia roślin, zakładania trawników oraz wszystkich działań pielęgnacyjnych. Projektujemy także oczka wodne i systemy nawadniania. W przypadku gdy teren  jest nierówny, odpowiednio wyprofilujemy powierzchnię. To wszystko pozwala nam na wykonanie  wymarzonego zielonego kącika do relaksu i rekreacji. Każdy tworzony przez nas projekt jest  ostosowany do konkretnej działki i indywidualnych potrzeb klienta.  Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalistów? Powodów jest kilka. Po pierwsze rośliny muszą  się ze sobą harmonijnie komponować, by cieszyć oko i tworzyć funkcjonalne miejsce do spędzania  czasu z najbliższymi. Jako profesjonaliści z długoletnim doświadczeniem wiemy także, jaki gatunek  roślin dobrać m.in. do określonego rodzaju gleby. Na prawidłowy rozwój roślin mają wpływ takie  warunki, jak intensywność nasłonecznienia czy wilgotność. Tylko biorąc pod uwagę wszystkie te  czynniki, zdobędziemy gwarancję, że ogród zawsze będzie wyglądał zachwycająco. Oprócz tego ogród  jest wizytówką, ponieważ to właśnie otoczenie decyduje o tym, jak nasz dom będzie odbierany przez  gości.

Aranżacja ogrodów – Rzeszów i okolice

Chciałbyś wprowadzić do swojego otoczenia nieco zieleni? Szukasz profesjonalnej, doświadczonej, ale i kreatywnej firmy, która zajmuje się aranżacją ogrodów? Rzeszów i okoliczne miasteczka i wsie  to obszar, na którym realizujemy nasze usługi. Wystarczy skontaktować się z nami przez telefon lub e- mail, a my zajmiemy się resztą, od analizy terenu, przez stworzenie szczegółowej koncepcji, aż po  dobór odpowiednich materiałów. Oferujemy kompleksową pomoc w projektowaniu ogrodów. Rzeszów też może być zielonym miastem!

Call Now ButtonZadzwoń teraz